Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu
Sneakerblog

Tribute to Virgil Abloh

Přidáno
2021-12-29

  Virgin Abloh byl americký módní návrhář. Narodil se v Chicagu v roce 1980 a již v dětství byl posedlý módou, uměním, designem a kulturou. Podívejme se na jeho životní cestu – od asistenta ve firmě Fendi a spolupráce s Kanye Westem až po založení značky Off-White a pozici uměleckého ředitele pánské módy u Louise Vuittona.
Virgil, mladý emigrant z Ghany, v roce 1998 úspěšně dokončil technické studium. Jeho matka švadlena ho už od dětství učila tajům svého řemesla. Poté, co se na přelomu tisíciletí setkal s Johnem Monopolym, navázal Virgil Abloh spolupráci s Kanye Westem. V roce 2006 získal Abloh magisterský titul z architektury na Illinois Institute of Technology. Tento obor podle jeho slov

vzbudil jeho zájem a otevřel mu cestu k módě.

Ze spolupráce Kanye Westa a Virgila vzešlo společné působení u italské módní značky Fendi. Později, v roce 2010, tento módní návrhář oficiálně získal pozici kreativního ředitele u firmy Donda, což byla Westova kreativní agentura. Dalším milníkem ve Virgilově životě byl rok 2011, kdy vznikla obálka pro album Watch the Throne raperů Jaye-Z a Kanye Westa. Za jejím uměleckým konceptem stáli Virgil Abloh a Riccardo Tisci ze společnosti Givenchy. Album bylo nominováno na cenu Grammy. Pouhý rok poté představil Virgil Abloh v New Yorku svoji první značku nazvanou Pyrex Vision. Celou myšlenku založil na napodobování klasiky. Na záda starých flanelových košil Ralph Lauren, nakoupených po 40 dolarech, sítotiskem natiskl slovo Pyrex a číslo 23, které bylo poctou idolu jeho dětských let, Michaelu Jordanovi. Pak košile prodával po 550 dolarech za kus. O necelý rok později Abloh se značkou Pyrex skončil a založil Off-White, kreativní multiplatformový podnik se sídlem v Miláně. Jeho hlavním vyjadřovacím prostředkem se stala móda. V nové značce Off-White propojil Virgil Abloh myšlenku streetwearu s luxusem, uměním, hudbou a cestováním V roce 2016 jeho činnost nabrala tempo. Společně s Off-White otevřel první konceptovou prodejnu ve čtvrti Aoyama v Tokiu. V butiku byl výdejník na vodu, jehož kelímky nesly logo Off-White. Návštěvníci si je mohli zdarma ponechat a prodávali je na trhu použitého zboží. O rok později Virgil v Milánu debutoval se svoji první kolekcí nábytku nazvanou Grey Area. Znamenalo to začátek tvorby interiérového designu pod značkou Off-White. Kolekce sestávala z židlí, lavic a stolů, jejichž design využíval železných mříží, koženého polstrování a desek z kararského mramoru. Mezi další významné události patřily společné projekty se značkami Nike a IKEA. Zvláště pozoruhodné byly kolekce Nike × Off-White „The Ten“ a Nike × Off-White „20“. Kousky s tímto „přehnaným“ designem, zdobené výraznými plastovými pásky, se nyní na secondhandovém trhu prodávají za neuvěřitelné částky. Největším Virgilovým úspěchem bylo získání pozice uměleckého ředitele, v níž dohlížel na řadu pánských produktů značky Louis Vuitton. Bohužel však předčasně zemřel 28. ledna 2021, když prohrál boj se srdečním angiosarkomem, vzácnou formou rakoviny. Bylo mu 41 let [*].

„Sny se plní, když nespíte.“

Odpočívej v pokoji. Virgil Abloh


 

SneakerStudio dosažení potřebné funkcionality tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Close
pixel