Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Trekové Boty Dámské

66 výrobků

Dámské trekové boty – kdy se hodí?


Dámské trekové boty vytvořené pro náročné trasy s proměnlivými podmínkami si rády vybíráme jako obuv naplňující očekávání během turistiky, také horské. V závislosti na modelu mají různorodé funkce. Základ ale představuje dobrá stabilizace chodidla umožňující zabránění zhmoždění, což se v horách může ukázat být nedocenitelné. Druhým důležitým prvkem je podrážka – jak vnější, tak vnitřní. Vnější podrážka je vyrobena ze správně přilnavých materiálů, a její konstrukce byla vyvinuta tak, aby zajišťovala bezpečí. Některé dámské outdoorové boty mají podrážku umožňující pohyb po proměnlivém povrchu, také na příklad se zohledněním vlhkých skal nebo blátivých stezek. Informace o funkčnosti trekových bot najdete v našem studiu vždy na listu výrobku.


Vnitřní podrážka musí naopak zajišťovat pohodlí chodidlu zevnitř, když správně tlumí, což je důležité pro klouby, především během sestupů. Měla by také správně oddělovat chodidlo od podkladu.


Dámské trekové boty mají různé funkce, proto při jejich výběru vždy zohledněte jejich určení. Pokud preferujete městskou turistiku na zpevněných cestách, věnujte větší pozornost tlumení. Když vyrážíte do hor, vyberte si boty s dobrou přilnavostí a ochranou před atmosférickými podmínkami.


Nízké nebo kotníkové dámské trekové boty?


V našem studiu najdete různé druhy dámských trekových bot – vysoké a kotníkové. Kotníkové boty jsou určené pro pokročilou horskou turistiku. Poskytují lepší stabilizaci chodidla a snižují riziko zhmoždění. Také zajišťují lepší ochranu před deštěm, sněhem, větrem nebo nízkými teplotami. Jsou to boty, které je dobré zvolit pro proměnlivé podmínky během túry.


Nízké dámské trekové boty jsou skvělé na lehčí cvičení a procházky po horách. Osvědčí se především v létě, kdy ochrana před negativním vlivem atmosférických podmínek nemusí být tak široká. V takovém případě stojí za to volit správně ventilované boty, abychom chodidlům zajistili maximální komfort. Dámské trekové boty si také vedou skvěle jako funkční obuv v streetwearovém stylu, kde nahrazují klasické tenisky, na příklad adidas Performance.


Čemu věnovat pozornost při výběru dámských trekových bot?


Při výběru turistické obuvi musíme znát její určení. Musíte vědět, jestli se v nich hodláte věnovat intenzivní horské turistice v jakékoliv roční období, nebo jestli chcete mít městské outdoory se vzhledem kicksů. Vždy je ale dobré věnovat pozornost prvkům, jako je podrážka, druh svršku a použité technologie. Podstatná je obzvláště přítomnost membrány Gore-Tex. Pokud plánujete používání bot v proměnlivých atmosférických podmínkách, je nezbytná. Pokud potřebujete městské outdoorové boty, které můžete nosit i za deště, také věnujte pozornost její přítomnosti. Chrání nejen před promáčením chodidel, ale také zajišťuje jejich odpovídající ventilaci a dobrou větrotěsnost poskytující ochranu před chladem.


Dámské trekové boty v městském stylu


Spojení turistické funkčnosti bot s klasickým vzhledem tenisek? Je to možné! Vzhled možná není vždy úplně klasický, ale různorodost modelů v našem studiu je obrovská a takováto kombinace se skvěle hodí. Jde o trekové dámské boty připomínající vzhledem například kicksy z řady adidas Orginals, ale s dalšími funkcemi. Teď můžete střídavě nosit své oblíbené tenisky adidas Superstar s adidas Terrex a zachovat si svůj styl, bez ohledu na počasí.


Dámské trekové boty to je pořádná obuv, která má být především funkční a zajišťovat komfort a bezpečí za jakýchkoliv podmínek. Vyberte si svůj model dámských outdoorů a zjistěte, jak příjemná je turistika v botách dobře přizpůsobených potřebám.

Filtrování
Producer
Pohlaví
Rozměr
Model
1
z
2

SneakerStudio dosažení potřebné funkcionality tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Close
pixel