Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Šperky pro Muže a Ženy

21 výrobků

Šperky pro každého


Zlaté šperky vždy vypadají skvěle, nikdy nezestárnou ani nevyjdou z módy. Zlaté šperky nejvyšší kvality by neměly způsobovat zabarvení a špinit jako je tomu u směsí obsahujících méně hodnotnou rudu. Jelikož je zlato velmi tvárné, lze z něj vyrobit ozdoby prakticky jakéhokoli tvaru – tenké jako vlasy a velké jako list papíru. Zlaté šperky jsou vynikající investicí z několika různých důvodů.


Proč se vyplatí kupovat zlaté šperky?


Vlastnictví zlata po staletí určovalo specifický společenský status. I když je dnes již méně významný než býval, zlaté šperky jsou stále symbolem bohatství a sounáležitosti s bohatší částí společnosti. To vše kvůli hodnotě kovu, kterým je zlato, a jeho estetickým kvalitám, které umožňují jeho použití při výrobě šperků. Zlato je levný zdroj, takže nošení šperků z něj může být známkou úspěchu v životě.


Investice do budoucna 

Od úsvitu věků je zlato vzácným kovem. A přestože jeho hodnota v průběhu let evidentně kolísá, obecně je považován za jednu z nejspolehlivějších investic. Ne nadarmo mají státy rezervy investované do zlata a uložené v nejpřísněji střežených trezorech. Nákup zlatých šperků je tedy také investicí, i když v mnohem menším měřítku. S vysokou mírou pravděpodobnosti lze ale předpokládat, že dnes zakoupený šperk nejen neztratí na hodnotě, ale jeho hodnota se může i zvýšit.


Šperky pro generace 

V mnoha rodinách se zlaté prsteny, náhrdelníky, přívěsky a náramky dědí z generace na generaci. Jsou to symboly spojující minulost s budoucností a jsou to mementa předků. Často jsou spojeny s konkrétními událostmi nebo symbolikou. Zásnubní prsten prababičky. Náušnice, které dal dědeček své matce, když vstupoval do dospělosti nebo přívěsek, který dal táta své dceři. Když dnes někomu nebo sobě koupíte dárek, vytvoříte příběh, který začíná nyní a může pokračovat po generace.


Zlato nikdy nevyjde z módy


Zlato nikdy nevyšlo z módy. Vždy bylo cenné, považované za krásné, stylové a luxusní. Nic na světě se v celé historii nemůže pochlubit takovou kontinuitou trendu. Je dokonce těžké si představit, co by se muselo stát, aby se zlato stalo pasé. Z tohoto důvodu je nákup zlata vždy módní a zlaté šperky jsou vždy v módě stejně jako stříbrné šperky.


Na co si dát pozor při nákupu zlatých šperků?


Na začátek se vyplatí zvážit, k jaké příležitosti šperky potřebujete. Chcete je používat každý den nebo jen při vybraných příležitostech? Záleží na tom, zda chcete použít jemné detaily nebo potřebujete silnější řetízek. Při výběru je také potřeba vědět, který vzorek bude dokonalý. Nejběžnější je vzorek 333, který obsahuje 8 karátů. Tato slitina se stále hůře poškrábe a je také levnější variantou. Další běžnou ryzostí je 585, což je 14 karátů. Tento typ je jemnější a je ideální pro výrobu šperků. Důležitým aspektem je také váha a odolnost šperku. Čím více váží, tím lépe bylo zlato použito, s čímž souvisí i odolnost. Jemné řetězy s nízkou hmotností se mohou snadno přetrhnout, pokud je používáme každý den. Při nákupu zlatých šperků hraje roli i cena. Záleží na hmotnosti výrobku a jeho životnosti, typu zpracování, nátěru a kvalitě povrchové úpravy. Kvalita zpracování závisí na stupni vyleštění povrchu. Proto stojí za to věnovat pozornost těmto detailům. A samozřejmě by šperky měly být pohodlné a slušet nám. A posledním aspektem je, kde šperky kupujete. 


Jak pečovat o zlaté šperky?


Existuje mnoho způsobů čištění zlata, které jistě znáte od svých babiček. Nejoblíbenější bude - čištění zlata zubní pastou - neříkáme, že tato metoda nefunguje, je jen velmi invazivní. Především může poškrábat zlato, způsobit matný vrchní lak a těžko se leští. Časem může dokonce vést k tvorbě černých teček, které připomínají zrnko písku. Je lepší používat bezpečnou metodu, tedy mýdlo, prostředek na mytí nádobí a velmi měkký zubní kartáček. Zlaté náušnice byste měli například namočit na 10-15 minut do mýdlové vody a poté jemně vyčistit kartáčkem. Nakonec osušte a vyleštěte hadříkem. Jedná se o bezpečnou metodu, která by vašim milovaným šperkům neměla ublížit. Dávejte pozor, aby vám šperky nespadly do odtoku umyvadla, jen velmi těžko je odtamtud dostanete.

Filtrování
Producer
Rozměr
Model

SneakerStudio dosažení potřebné funkcionality tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Close
pixel