Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Trekové Boty Pánské

140 výrobků

Trekové boty pánské


Dobré turistické boty jsou na túře nezbytné. Na svůj první trail můžete vyrazit v obyčejném bavlněném tričku a vytahaných teplákách, ale špatnou obuv pocítíte doslova na každém kroku. Zároveň ale nemá smysl utrácet majlant za první pánské trekové boty. Jaké tedy vybrat trekové boty na začátek? Trekingové, horské nebo outdoorové boty jsou ty, které jsou určeny pro turistiku s různou obtížností a v rozmanitém, často náročném terénu. O tom, jaké trekové boty vybrat a na co při jejich nákupu myslet, tedy závisí jejich zamýšlené použití. Je tedy jedinou možností koupit si pár párů bot? Ne, alespoň ne na úplném začátku. Pokud své dobrodružství na horách teprve začínáte, nepůjdete hned na nejtěžší trasy, navíc v mlze a nízké teplotě. První cesty jsou obvykle vytyčeny za jasných dnů, preferují relativně snadné trasy. Proto potřebujete horské boty, které vám poskytnou především ochranu proti povrchu a ochrání vás při náhlé změně počasí. Je to podobné jako když si vybíráte pánské běžecké boty.


Svršek trekových bot – zaměřujeme se na kůži nebo syntetiku? 


Výběr závisí především na individuálních preferencích. Je těžké jednoznačně říci, který materiál je lepší. Kožené boty jsou obvykle těžší než ty potažené syntetickým materiálem. Zastánci kožených horských bot odkazují na odolnost materiálu, prodyšnost a voděodolnost, ale podobnou funkci může plnit i syntetika. Kůže totiž dodává obuvi masivnost a stále se používá na ty nejnáročnější výlety. A pokud hledáte jen dobré trekové boty pánské kotníkové a turistické boty obecně, na svršku - pokud je dobře vyroben - nebude tolik záležet. Syntetika může být ještě pohodlnější, protože bude vážit méně a bude často lépe fungovat s membránami. Můžeme se setkat i s horskou obuví s koženými i látkovými vložkami a kůží, u které byly materiály kombinovány pro získání co nejvyšší prodyšnosti a pohyblivosti nohy. Tyto typy bot se obvykle volí pro jarní a letní období. Pokud uvažujete o pořízení turistických bot do každého počasí, je nejlepší volit ty s vysokým stupněm voděodolnosti. Membrána neposkytne naprosto úplnou ochranu proti vlhkosti, když se mnoho hodin procházíte v dešti, v kalužích nebo mokré trávě, ale je to bariéra, která ochrání vaše nohy před navlhnutím během deště nebo chůze po mokrý povrch po dlouhou dobu. 


Jaké si vybrat pánské trekové boty? 


Trekové boty pánské si lze vybrat v různých variantách. Trekové boty pánské nízké jsou nejuniverzálnější volba, která bude fungovat jak na den, tak i na výlet mimo město a do lesa. Vzhledem k nízkému svršku se tyto boty nedoporučují na vycházky do vysokých hor. Boty s vysokým svrškem vám poskytují optimální ochranu kotníků a jejich stabilizaci, která je nenahraditelná při výletech do hor. Obuv tohoto typu má silnou, vroubkovanou podrážku, která dobře tlumí nerovnosti v terénu. Vysoké boty lze doporučit na všechny náročnější trasy, na celodenní výlety i na vícedenní výlety s batohem. Specializovaná, expediční obuv - to jsou celoroční boty, vyrobené z velmi pevných materiálů, často i vyšší než ty typické, navíc zateplené. Obuv tohoto typu lze doporučit pro zimní i celoroční trekking na náročných cestách, ve vysokých horských pásmech. Tyto pánské sportovní boty vybírejte skutečně pečlivě. 


Trekové boty podle ročního období


Obuv se vzdušnou strukturou s jemnou membránou bude fungovat v létě, ale ne nutně v zimě. V botách, které neodpovídají povětrnostním podmínkám, se budeme pohybovat hůře a často to bude pořádná otrava. Jaké turistické boty zvolit na zimu a jaké na léto? Pokud se nechystáte do nejvyšších partií hor, kde může být sníh, vyplatí se v teplejších měsících sáhnout po lehčích verzích trekových bot. Nejlepší volbou jsou boty s prodyšnou membránou, která odvádí vlhkost pryč, ale zabraňuje promáčení obuvi. Můžete si vybrat i boty s vysokým stupněm cirkulace vzduchu (četné perforace, síťovina, prolamované vložky), ale taková obuv bude fungovat pouze na suché trase, za bezdeštivého počasí. Zimní trekové boty pánské - nejlepší volbou v tomto případě budou expediční boty nebo vysoké trekové boty se silnou podšívkou. V zimě je nejdůležitější tepelná ochrana chodidel, protiskluzová podrážka a možnost uchycení maček (hroty, které dobře fungují na těch nejvíce zasněžených tratích). 

Filtrování
Producer
Pohlaví
Rozměr
Model
1
z
4

SneakerStudio dosažení potřebné funkcionality tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Close
pixel