Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Teva

68 výrobků

Teva je americká značka vytvořená v roce 1984 Markem Thatcherem. Specializuje se na sandály určené především pro vodní aktivity. V současnosti je majetkem obuvnické korporace Deckers, která vyrábí boty v Číně a Vietnamu. Jako outdoorová obuv se sandály Teva vyznačují výjimečnou odolností a zaručují uživatelům spolehlivost za jakýchkoliv podmínek. Chcete se dozvědět více o tomto originálním zboží? Čtěte dále a podívejte se, jaké modely na vás čekají v našem e-shopu!Krátká historie značky Teva


Geofyzik Mark Thatcher pracoval jako průvodce během sjíždění řek v západní části Spojených států. V roce 1982 si povšiml, že na trhu chybí vhodná obuv pro používání na řekách. Tenisky začínaly být vlivem vody velmi těžké a usychaly celé dny, a pantofle snadno sklouzly z chodidel. Co Thatcher udělal? Vytvořil první sportovní sandály na světě a pojmenoval je Teva, což v hebrejštině znamená „příroda“.


Jeho nápad byl nesmírně jednoduchý a spočíval v tom, že se ke standardním sandálům přidal nylonový pásek kolem kotníku. Thatcher si svůj vynález nechal patentovat a podepsal smlouvu na výrobu obuvi s California Pacific. Sám inovativní obuv přirovnával k obojživelníkovi a první rok prodal 200 párů. I když uživatelé si je velmi chválili v případě používání v rámci vodních sportů, ukázaly se být sandále méně pohodlnými pro milovníky jiných disciplín. Přesto Teva zazářila, protože mladí Američané prostě shledali, že jsou tyto boty módní.


Jak je známo, v životě je třeba udržovat rovnováhu, takže společně s úspěchem značky se objevily i problémy. Výrobce Teva - California Pacific – si začal nárokovat patent, když stavěl Thatchera do role řadového zaměstnance jeho korporace. Ten firmu naštěstí zažaloval, spor vyhrál a s výrobcem se definitivně rozešel. Otevřel hlavní sídlo Teva v městečku Flagstaff v Arizoně.


V roce 1985 Mark Thatcher podepsal smlouvu s korporací Deckers, z níž se v průběhu let stal plnoprávný majitel značky.


Sandály Teva v SneakerStudio


Dnešní modely Teva jsou ve srovnání s prvními variantami bot tohoto brandu malá umělecká díla. Jsou dostupné v rozmanitých variantách, které se liší třeba tloušťkou podrážky, barvou nebo designem. Za tuto různorodost značka vděčí malé revoluci, kterou provedl Deckers po podepsání smlouvy s Thatcherem. Právě tehdy se k sandálům přidal dnes ikonický Universal Strapping System. První model Teva - Hurricane – je v současnosti základem každé boty této firmy.


Současné varianty sandálů Teva vás nadchnou módní siluetou a barevností, která zpestří jakýkoliv sportovní outfit. Kromě toho je obuv tohoto brandu prostě spolehlivý výrobek zhotovený s péčí o detaily. Ve výsledku se vyznačuje odolností při používání v náročných podmínkách a bezchybně chrání chodidla před zraněními a zhmožděními.


Seznamte se se sortimentem Teva dostupným v SneakerStudio a vyberte si model sandálů, který vám padne do oka!

Filtrování
Pohlaví
Rozměr
Price ranges
Model
1
z
2

SneakerStudio dosažení potřebné funkcionality tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Close
pixel