ADIDAS ORIGINALS

Počet nalezených výrobků: 1333

 

Značka adidas je již téměř synonymem pro tenisky. To dnes nejspíš nikoho nepřekvapí, vzhledem k tomu, že německý výrobce zásoboval trh nejkvalitnější obuví známou pro svůj skvělý design po téměř 100 let. I když byla obuv adidas z počátku cílena na sportovce a vojáky, stala se brzy hitem u všech, včetně politiků a známých osobností. S jistotou můžeme říct, že značka adidas je stejně rozpoznatelná jako značka Coca-Cola. Historie společnosti jde ruku v ruce s historií tenisek. Po uplynutí několika dekád překročily pomyslnou hranici dělící sport a ulici a dnes jsou již delší dobu považovány za dominantu módy.


adidas – obuv atletů


Když Adolf Dassler vyrobil svůj první pár bot z plátna na vojenské stany a těsnění od kanystru na benzín, chtěl, aby je nosili bavorští studenti. Krátce poté se Adi rozhodl pro ambiciózní úkol vyrábět technologicky nejpokročilejší tenisky a sportovní oblečení. V roce 1924 přizval ke spolupráci na projektu svého bratra. Nápad byl Adolfův a když byl později vynalezen název značky, nesla jeho jméno (přesněji zdrobnělinu jeho jména) a příjmení. Když nahlédneme do současného roku 2020, je vidět, že společnost si na trhu stále drží neotřesitelnou pozici. Od roku 1934 nosili obuv adidas olympijští sportovci (v tomto roce produkty od Dasslerů použili Němci a Američané). Po válce, v roce 1948, byl celý podnik rozdělen na dva samostatné subjekty (adidas a Puma). Značka se přesto těšila stále větší oblibě, a to především díky sportovcům, kteří denně předváděli její nové modely. Obuv adidas dnes s oblibou nosí profesionálové i amatéři, což svědčí o její všestrannosti.


Obuv adidas – ze stadiónu až k pop kultuře


Obuv Dasslerů se v roce 1936 stala ožehavým tématem, když si ji nazul černý lehký atlet Jesse Owens a získal v ní čtyři zlaté medaile na olympiádě v Berlíně, což rozlítilo samotného Hitlera. V roce 1980 se na značku adidas začalo nahlížet jinak, rozhodně ale ne negativně. Propagovala ji ve svém singlu i hip hopová skupina Run-DMC. Jak je vidět, role obuvi adidas a tenisek všeobecně se za ty roky hodně změnila. V dnešní době ji nosí sportovci v ohromném množství disciplín, ale i všichni ostatní, kdo mají rádi módní a pohodlnou obuv. A nejen obuv – na výběr je i z velkého množství oblečení. V naší prodejně najdeš sportovní oblečení značky adidas i ikonické modely obuvi adidas Originals. Prohlédni si naše nejpopulárnější kolekce – adidas ZX Flux, adidas Superstar, adidas NMD a adidas Gazelle!


Jedinečné logo – punc


Značku adidas si všichni spojujeme s jejím nápaditým logem. Na některých produktech značky adidas se ale objevilo i jiné logo, než jen to slavné se třemi proužky. V roce 1972 se například zrodilo logo s trojlístkem, které mělo symbolizovat olympijského ducha. Je odkazem na soupeře, ale i jednotu tří kontinentů (Ameriky, Afriky a Evropy a Asie). U loga se třemi proužky stojí za jejich počtem ještě jedna věc. Zpočátku byly totiž během výroby na stranách obuvi používány tři kožené proužky, které zvyšovaly její odolnost. Díky pokroku v oblasti technologií se tato metoda přestala používat, tři proužky ale přesto zůstaly ikonou značky. Důležitá poznámka na závěr: proužky najdeš na všech produktech adidas, logo s trojlístkem ale najdeš pouze na řadě adidas Originals.

 

V naší prodejně najdeš také: dámskou obuv a oblečení adidas | pánskou obuv a oblečení adidas | dětskou obuv adidas

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti SneakerStudio používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. SneakerStudio může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixel