Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

adidas Originals

1641 výrobků

 

Značka adidas je vlastně synonymem tenisek. Není na tom nic zvláštního, protože německý výrobce už téměř sto let dodává na trh obuv vyznačující se nejvyšší kvalitou a nevšedním designem. Zpočátku určenou pro sportovce a armádu, která ovšem vzala útokem uznání a sympatie společnosti, včetně politiků a největších hvězd světové scény. Směle můžeme prohlásit, že adidas je značka známá stejně dobře jako Coca-Cola. Dále stojí za to upozornit na skutečnost, že dějiny této firmy jsou identické s historií sportovní obuvi obecně. Jak plynula desetiletí, tenisky opouštěly sportovní arény a pronikaly do ulic, kde dodnes diktují módní trendy.


Tenisky adidas – obuv pro každého sportovce


Když Adolf Dassler vlastnoručně vyrobil své první boty z plátna armádního stanu a těsnění palivové nádrže, záleželo mu na tom, aby sloužily žákům bavorských škol. O něco málo později si Adi vytyčil cíl vytvořit technologicky nejpokročilejší sportovní boty a sportovní oblečení. V roce 1924 přizval ke spolupráci bratra. Iniciátorem tohoto podniku byl Adolf, a od jeho jména, konkrétně – dříve zmíněné zdrobněliny, pochází současný název značky, která se na trhu dodnes těší neotřesitelné pozici. Obuv značky adidas nosí sportovci na olympijských hrách od roku 1934 (tehdy nosili boty z továrny bratrů Dasslerových reprezentanti Německa a Spojených států). I když se po 2. světové válce, přesně v roce 1948, společnost rozpadla na dvě nezávislé firmy – adidas a Pumu, postavení značky se nezměnilo a sportovci se stále každý den uchylují k jejím novějším a novějším modelům. Boty adidas najdeme jak ve vybavení profesionálních sportovců, tak amatérů, což nejlépe dokazuje všestrannost nabídky této značky.


Boty adidas – ze stadionů do popkultury


V roce 1936 se boty bratrů Dasslerových proslavily, protože v nich běžec tmavé pleti Jesse Owens získal čtyři zlaté medaile na hrách v Berlíně, čímž rozlítil samotného Hitlera. V 80. letech se už adidas těšil naprosto jinému (vůbec ne horšímu) hodnocení. Propagovala ho písnička hip-hopové skupiny RUN DMC. To dokonale ukazuje, jak se během let měnila role adidasů a sportovních bot obecně. Dnes je používají jak sportovci v různých disciplínách, tak i lidé, kteří se chtějí oblékat módně a pohodlně. Vybírat mohou nejen z rozličných modelů bot, ale také oblečení adidas. V našem obchodě najdete oblečení adidas, a především kultovní modely tenisek adidas Originals. Prohlédněte si také nejoblíbenější kolekce této značky – adidas ZX Fluxadidas Superstaradidas NMDadidas Gazelle!


Unikátní logo jako poznávací znamení


Nepochybně každý z nás si spojuje značku adidas s jejím originálním logem. Tři proužky, kterými adidas podepisuje své výrobky, ovšem nejsou všechno. Existuje ještě jetel, který vznikl v roce 1972 jako symbol ducha olympijských her. Tento jetel se vztahuje nejen ke sportovnímu soupeření, ale také k sjednocení tří kontinentů. Co se výše zmíněného motivu tří proužků týče, v jejich případě existuje ještě jeden důvod. Na počátku se v rámci výrobního procesu používaly 3 kožené pásky na boku boty pro její posílení a ochranu před zničením. Jak je známo, spolu s technologickým rozvojem se od tohoto řešení vyztužení upustilo, ale tři proužky přesto zůstaly firemním poznávacím znamením. V tomto případě to ale má jeden háček, protože proužky najdeme na všech výrobcích značky adidas, a jetel jen na těch, které přináleží do řady adidas Originals. 


V naší nabídce najdete také: Dámská obuv a oblečení adidasPánská obuv a oblečení adidasJuniorské boty adidas

Filtrování
Producer
Pohlaví
Rozměr
Price ranges
Model
Druh
Druh mikiny
1
z
42

SneakerStudio dosažení potřebné funkcionality tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Close
pixel