adidas Originals

Počet nalezených výrobků: 1649


Značka adidas je vlastně synonymem tenisek. Není na tom nic zvláštního, protože německý výrobce už téměř sto let dodává na trh obuv vyznačující se nejvyšší kvalitou a nevšedním designem. Zpočátku určenou pro sportovce a armádu, která ovšem vzala útokem uznání a sympatie společnosti, včetně politiků a největších hvězd světové scény. Směle můžeme prohlásit, že adidas je značka známá stejně dobře jako Coca-Cola. Dále stojí za to upozornit na skutečnost, že dějiny této firmy jsou identické s historií sportovní obuvi obecně. Jak plynula desetiletí, tenisky opouštěly sportovní arény a pronikaly do ulic, kde dodnes diktují módní trendy.


Tenisky adidas – obuv pro každého sportovce


Když Adolf Dassler vlastnoručně vyrobil své první boty z plátna armádního stanu a těsnění palivové nádrže, záleželo mu na tom, aby sloužily žákům bavorských škol. O něco málo později si Adi vytyčil cíl vytvořit technologicky nejpokročilejší sportovní boty a sportovní oblečení. V roce 1924 přizval ke spolupráci bratra. Iniciátorem tohoto podniku byl Adolf, a od jeho jména, konkrétně – dříve zmíněné zdrobněliny, pochází současný název značky, která se na trhu dodnes těší neotřesitelné pozici. Obuv značky adidas nosí sportovci na olympijských hrách od roku 1934 (tehdy nosili boty z továrny bratrů Dasslerových reprezentanti Německa a Spojených států). I když se po 2. světové válce, přesně v roce 1948, společnost rozpadla na dvě nezávislé firmy – adidas a Pumu, postavení značky se nezměnilo a sportovci se stále každý den uchylují k jejím novějším a novějším modelům. Boty adidas najdeme jak ve vybavení profesionálních sportovců, tak amatérů, což nejlépe dokazuje všestrannost nabídky této značky.


Boty adidas – ze stadionů do popkultury


V roce 1936 se boty bratrů Dasslerových proslavily, protože v nich běžec tmavé pleti Jesse Owens získal čtyři zlaté medaile na hrách v Berlíně, čímž rozlítil samotného Hitlera. V 80. letech se už adidas těšil naprosto jinému (vůbec ne horšímu) hodnocení. Propagovala ho písnička hip-hopové skupiny RUN DMC. To dokonale ukazuje, jak se během let měnila role adidasů a sportovních bot obecně. Dnes je používají jak sportovci v různých disciplínách, tak i lidé, kteří se chtějí oblékat módně a pohodlně. Vybírat mohou nejen z rozličných modelů bot, ale také oblečení adidas. V našem obchodě najdete oblečení adidas, a především kultovní modely tenisek adidas Originals. Prohlédněte si také nejoblíbenější kolekce této značky – adidas ZX Fluxadidas Superstaradidas NMDadidas Gazelle!


Unikátní logo jako poznávací znamení


Nepochybně každý z nás si spojuje značku adidas s jejím originálním logem. Tři proužky, kterými adidas podepisuje své výrobky, ovšem nejsou všechno. Existuje ještě jetel, který vznikl v roce 1972 jako symbol ducha olympijských her. Tento jetel se vztahuje nejen ke sportovnímu soupeření, ale také k sjednocení tří kontinentů. Co se výše zmíněného motivu tří proužků týče, v jejich případě existuje ještě jeden důvod. Na počátku se v rámci výrobního procesu používaly 3 kožené pásky na boku boty pro její posílení a ochranu před zničením. Jak je známo, spolu s technologickým rozvojem se od tohoto řešení vyztužení upustilo, ale tři proužky přesto zůstaly firemním poznávacím znamením. V tomto případě to ale má jeden háček, protože proužky najdeme na všech výrobcích značky adidas, a jetel jen na těch, které přináleží do řady adidas Originals. 


V naší nabídce najdete také: Dámská obuv a oblečení adidasPánská obuv a oblečení adidasJuniorské boty adidas

SneakerStudio dosažení potřebné funkcionality tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.

Close
pixel